INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA26-08-2019 00:09
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 47
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

REALIZACJA FUNDUSZU SOŁECKIEGO 2014 W DOLANACH ZAGROŻONA ??
Dolany - NEWSY " Uprzejmie informuję, że odnośnie wykupu części rowu odprowadzającego wody w miejscowości Dolany umowa nie została podpisana. Podczas ostatniego spotkania wraz z sołtysem wsi sprawa została zawieszona, do chwili obecej nie dokonano podziału działki, do prowadzenia negocjacji zobowiązał się sołtys wsi" - informuje Wójt Gminy Koszyce w odpowiedzi na interpelację Radnego Tadeusza Polaka z 18 grudnia 2013 roku.

Image and video hosting by TinyPic

(fot.materiały archiwalne)


W dniu 24 września 2013 roku ( czyli 2 dni po odbytym Zebraniu Wiejskim ) radny zaapelował do Samorządu Gminy Koszyce o zawarcie umowy z Panem Sławomirem Kłodą aby wniosek wsi Dolany z tytułu Funduszu Sołeckiego na 2014 rok był możliwym do zrealizowania.

Wniosek Zebrania Wiejskiego Sołectwa Dolany został pozytywnie zweryfikowany przez Wójta Gminy ( zgodnie z pismem ZPL.0003.45.2013 z dnia 07.10.2013) następnie umieszczony w przyjętym w dniu 18 grudnia 2013 roku do realizacji budżecie Gminy Koszyce na 2014 rok.

" Zadanie wydaje się być nadal zagrożone ( załącznik - pismo Wójta Gminy Koszyce) brakiem zawarcia przedmiotowej umowy pomiędzy Samorządem Gminy Koszyce a Panem Sławomirem Kłodą" - przekonuje Radny

jednocześnie dodając że " kwestie odpowiedzialności za ten stan stawiam jako pytanie otwarte".

Poniższe Dokumenty w/w sprawie przekazane przez Radnego Tadeusza Polaka do Informacji Publicznej dla mieszkańców Sołectwa Dolany

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
red. Sydnei
Komentarze
Podolanka dnia styczeń 10 2014 19:20:29
"do prowadzenia negocjacji zobowiązał się sołtys wsi" - oby nie tak jak w roku ubiegłym z lampą Panie Sołtysie !!
mieszkaniec dnia styczeń 15 2014 21:10:20
i w tym roku fundusz poszedł sie je..... oakzuje sie ze pomysl soltysa i radnego z wykupieniem rowu i przeznaczeniem na to funduszu okazal sie znowu nietrafiony bo pan kloda ma nieuregulowane sprawy w zwiazku z rowem..i po co sie poywac z motyka na slonce ? najpierw trzeba miec o czym pojecie ludzie! i cisza ! nikt za to znowu nie odpowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SYDNEI dnia styczeń 17 2014 13:43:56
chciałbym zaznaczyć że, pomysł wykupienia rowu to autorski pomysł Sołtysa. Zresztą jak i poprzedni fundusz poparty przez mieszkańców w głosowaniu jawnym...
wojtek 28 dnia styczeń 19 2014 10:17:46
Chciałbym zaznaczyć ,że sprawa rowu jest w toku. A Karol polak jako członek Rady Sołeckiej powinien zapoznać się ze statutem sołeckim i jego obowiązkami , a nie bzdury wypisywać tylko po to by tatusia promować . W końcu wybory się zbliżają co nie ? Bo moim zdaniem manipulacja faktami jest równoznaczna z kłamstwem . A jeżeli Tobie drogi MIESZKAŃCU wydaje się ,że sprawa rozwiązania odprowadzenia wody opadowej jest bzdurą bądż sprawą mało ważną ,to należało to powiedzieć na forum publicznym podczas zebrania dotyczącego funduszu sołeckiego, bo nie dość że przyszło parę osób i nikt żadnej innej propozycji nie zgłosił , to teraz nagle wielkie oburzenie .
wojtek 28 dnia styczeń 19 2014 10:25:12
A KAROLOWI POLAKOWI RADZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZAKRESEM OBOWIĄZKÓW RADY SOŁECKIEJ PRZY REALIZACJI FUNDUSZU SOŁECKIEGO I ABY WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JAK WIELCE ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W TĄ SPRAWĘ. BO PÓKI CO TO ZAANGAŻOWANIE TEGO CZŁONKA RADY SOŁECKIEJ OPIERA SIĘ NA ŁAŻENIU DO GMINY I WYCIĄGANIU JAKIŚ INFORMACJI Z ARCHIWUM GMINY , BARDZIEJ PRZYPOMINA TO ZABAWĘ W "SB" NIŻ WYKONYWANIE SWOICH OBOWIĄZKÓW WOBEC WSI JAKIE POSIADA W ZWIĄZKU Z PEŁNIONĄ FUNKCJĄ.smiley.
SYDNEI dnia styczeń 19 2014 13:50:57
Szanowny Panie Sołtysie, Wojciechu

Nie spodziewałem się tak gwałtownej reakcji z Twojej strony, nie mniej jednak chciałbym zaznaczyć iż, "bzdury" jak to nazwałeś są słowami z pisma Wójta Gminy Koszyce nt. stanu realizacji funduszu Sołeckiego w Sołectwie Dolany na 2014 rok. Dlatego też zadziwiająca jest Twa reakcja, być może wynika z niezadowolenia stanu w jakim znalazłeś się obecnie.

Informacje jakie zamieszczam zawsze potwierdzone są dokumentami urzędowymi do wglądu. I jak twierdzę są miejscem prawdziwej i informacji publicznej jakiej z Twojej strony jest w moim uznaniu zbyt mało. Przykład: notorycznie pusta tablica informacyjna. Brak informacji, brak jakiejkolwiek wiadomości od Ciebie o stanie spraw choć wielokrotnie mailowo prosiłem o takową informację.

Odnosząc się do nieznajomości moich obowiązków w ramach pełnionych funkcji przetoczę informację z strony funduszesołeckie.pl

" Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym organami sołectwa są: sołtys jako organ wykonawczy oraz zebranie wiejskie jako organ uchwałodawczy. Rada sołecka jest organem pomocniczym sołtysa. Rada sołecka ma za zadanie wspierać działalność sołtysa. Zadanie rady sołeckiej ogranicza się do udzielania pomocy sołtysowi, między innymi w postaci wydawania niewiążących opinii. Sołtys może, ale nie musi się z tymi opiniami zgodzić i może podjąć samodzielnie decyzje co do danej sprawy.

Jeśli chodzi o kompetencje rady sołeckiej, a zwłaszcza przewodniczącego tej rady, to powinny to regulować statuty poszczególnych sołectw. Przykładowo statut może zawierać zapisy dotyczące zwoływania i prowadzenia zebrania przez przewodniczącego rady sołeckiej.

Podsumowując, rola rady sołeckiej sprowadza się do wspomagania działań sołtysa, służenia mu radą i pomocą przy podejmowanych przez niego działaniach".Z powyższego wynika, iż rada sołęcka jako tara jest ciałem doradczym a w naszych realiach Pan Sołtys nie liczy się z zdaniem innym ni z swoje. Przykład ostatnie zebranie rady sołeckiej w sprawie oświetlenia ulicznego.

jako członek rady sołeckiej kilkakrotnie wyrażałem wole współpracy, jednakże nie było takiej z strony Pana Sołtysa, jednakże jeszcze raz oficjalnie wyrażam wole współpracy dla doba miejscowo sci Dolany bo mi osobiście zależy na realizacji rozwoju naszej miejscowości dla dobra wspólnego mieszkańców, i w taki sposób pełni e powierzona mi rolę.
wojtek 28 dnia styczeń 19 2014 15:26:00
I ZNÓW PRZEKRĘCANIE KOTA OGONEM . W ROKU UBIEGŁYM FUNDUSZ SOŁECKI RADA SOŁECKA CHCIAŁA PRZEZNACZYĆ NA ZAKUP TYLKO DZIAŁKI POD ZATOKĘ AUTOBUSOWĄ , A JA CHCIAŁEM BY OPRÓCZ TEGO ZAKUPIĆ JESZCZE LAMPĘ I PATRZĄC OBIEKTYWNIE MOJA PROPOZYCJA NIE BYŁA SPRZECZNA Z PROPOZYCJĄ RADY SOŁECKIEJ . A CZEMU WYNIKŁA KŁÓTNIA ? NO ZASTANÓWMY SIĘ , BO CHCIAŁEM CZEGOŚ WIĘCEJ BO NAWET NIE ŻE SIĘ NIE ZGADZAŁEM ,ALE CHCIAŁEM DODAĆ COŚ , ROZWIĄZAĆ JESZCZE JEDEN PROBLEM , GDYŻ WÓJT CAŁY CZAS DEKLAROWAŁ ,ŻE FUNDUSZE BĘDĄ DOFINANSOWANE , LECZ RADNY JAKO ŻE PRZECIWNIK WSZYSTKIEGO CO ZWIĄZANE Z NASZYM URZĘDEM GMINY WRĘCZ TWIERDZIŁ ŻE JEST TO NIE MOŻLIWE , CHOĆ WÓJT NA FORUM PUBLICZNYM TO PODKREŚLAŁ, ALE ZAMIAST SIĘ KONCENTROWAĆ NA SPOŻYTKOWANIU TYCH DODATKOWYCH PIENIĘDZY RADNEMU BYŁO WYGODNIEJ Z WIADOMYCH WZGLĘDÓW NIE NAWIĄZYWAĆ ŻADNYCH POZYTYWNYCH RELACJI - BO WYSZŁO BY PRZECIEŻ ,ŻE W GMINIE KTOŚ PODAJE RĘKĘ JAKĄŚ INICJATYWĄ. TRUDNO JEST ZATEM MÓWIĆ O PRÓBIE POROZUMIENIA RADY SOŁECKIEJ Z SOŁTYSEM .WIĘC JEŻELI TAK WYGLĄDAJĄ PRÓBY NAWIĄZANIA WSPÓŁPRACY TO RZECZYWIŚCIE .... A PÓKI CO TO NAWET JAKO ORGAN DORADCZY ,TO KONCENTRUJESZ SIĘ NA DORADZANIU RADNEMU A NIE SOŁTYSOWI , A POMOCY PRZY PODEJMOWANYCH DZIAŁANIACH SOŁTYSA RÓWNIEŻ NIE WIDZĘ , KTO BYŁ NA ZEBRANIU DOTYCZĄCEGO FUNDUSZU SOŁECKIEGO W 2013 R.WIE , ŻE ZWRACAŁEM SIĘ DO CIEBIE ABY I RADA SOŁECKA WŁĄCZYŁA SIĘ DO REALIZACJI FUNDUSZU SOŁECKIEGO. A FINALNIE WSZYSTKO SAM MUSIAŁEM POZAŁATWIAĆ , PO CZYM ZŁOŻYŁEŚ WNIOSEK O WYDANIE KOPII DOKUMENTÓW WNIOSKU FUNDUSZU SOŁECKIEGO DO URZĘDU GMINY I TAK WYGLĄDAŁA WSPÓŁPRACA. DLATEGO WŁAŚNIE TWIERDZĘ ŻE TWOJE DZIAŁANIA BARDZIEJ KWALIFIKUJĄ SIĘ DO DZIAŁAŃ "SB" NIŻ DO ORGANU POMOCNICZO DORADCZEGO JAKIM JEST RADA SOŁECKA.
wojtek 28 dnia styczeń 19 2014 15:30:07
I CIEKAWE JAK TA TWA WOLA WSPÓŁPRACY WYGLĄDAŁA ? BO JAKOŚ NIE MOGĘ SOBIE PRZYPOMNIEĆ TWOJEGO WYCIĄGNIĘCIA RĘKI ANI RAZU.
wojtek 28 dnia styczeń 19 2014 15:33:32
RÓWNIEŻ JEDNAK UWAŻAM , IZ SYTUACIA OBECNIE PANUJĄCA JEST CO NAJMNIEJ NIE ZDROWA I RÓWNIEŻ TAKĄ WOLĘ WOLĘ WSPÓŁPRACY WYRAŻAM , LECZ NIE W KAMPANII PRZECIWKO URZĘDOWI GMINY KOSZYCE , LECZ DZIAŁANIACH SŁUŻĄCYCH POPRAWIE BYTU NA NASZEJ WSI ORAZ JEJ ROZWOJOWI.smiley
wojtek 28 dnia styczeń 19 2014 16:50:01
Przy okazji rozpoczętego dialogu chciałbym oświadczyć, że wszystko co robię jest zgodne z ogólnie rozumianym interesem publicznym. Moje działania zawsze miały służyć poprawie jakości życia w naszym sołectwie . A największą barierą jaka w sołectwie występuje jest brak solidarności mieszkańców,tworzenie sztucznego podziału na górę i dół oraz kierowanie się prywatnym interesem przy podejmowaniu decyzji w sprawach publicznych.
mieszkaniec dnia styczeń 20 2014 17:31:42
a gdzie ja napisalem ze to bzdura odprowadzenie wody? normalne chyba ze jesli juz tak jest ze jest jeden row do odprowadzenia wody (bo sprawa drugiego nikt sie nie chce zajac bo by za duzy smrod byl) to jest to potrzebne i to bardzo , napisalem ze bzdura jest to ze sie klocicie i ze przeznaczacie fundusz na sprawy o ktorych nie macie pojecia i takim sposobem inne wsie cos maja a my nawet glupiego funduszu nie umiemy wykorzystac!
wojtek 28 dnia styczeń 20 2014 18:33:36
CHCIAŁBYM ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA FAKT , ŻE FUNDUSZ SOŁECKI W ROKU POPRZEDNIM NIE PRZEPADŁ , CZĘŚCIOWO ZOSTAŁ ZREALIZOWANY , A JUŻ TYM BARDZIEJ W TYM ROKU NIE PRZEPADŁ PONIEWAŻ MAMY DOPIERO STYCZEŃ WIĘC DO GRUDNIA POZOSTAŁO 11 MIESIĘCY . A JE ZELI MIESZKANIEC JEST TAK WSZECH OBEZNANY , TO ZAWSZE PORADZIĆ MOŻE . A PODJĄŁEM DZIĄŁANIE W KIERUNKU MODERNIZACJI TEGO ROWU PONIEWAŻ SPRAWA DRUGIEGO ROWU NIE MIEŚCI SIĘ W KATALOGU SPRAW DO REALIZACJI Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO ANI KOSZTOWO ANI FORMALNIE . I JESZCZE RAZ PRZYPOMNĘ , ŻE PO TO ORGANIZUJĘ ZEBRANIE DOTYCZĄCE FUNDUSZU SOŁECKIEGO ABY WSZYSTKICH UWAG I POMYSŁÓW WYSŁUCHAĆ , A TYM CZASEM ANI POMYSŁÓW ANI UWAG NIE BYŁO, ALE NAJŁATWIEJ TO PO PROSTU MIEĆ PRETENSJE . smiley POZDRAWIAM
mieszkaniec dnia styczeń 20 2014 18:55:44
aaaaaaaaaa róbta co chcetasmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie