INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA DOLAN ŚRODOWISKO HISTORIA STATUT SAMORZĄD GALERIA ARTYKUŁY LINKI FORUM REDAKCJA KONTAKT Z REDAKCJĄ POGODA MUZYKA18-03-2019 17:51
TŁUMACZ
DZISIAJ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 47
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: AndrzejSi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SEKCJA SPECJALNA

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

POLECAMY


MEDIA LOKALNE

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting


Image and video hosting by TinyPic
INFORMACJE PRAWNE

OBRADOWAĆ BĘDĄ STAŁE KOMISJE RADY GMINY KOSZYCE
Z URZĘDU

Informujemy mieszkańców Gminy Koszyce, iż w dniu 23 listopada br. odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Porządku i Spraw Socjalnych a w dniu 24 listopada br. odbędzie się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Finansów i Gospodarki. Posiedzenia Stałych Komisji Rady Gminy Koszyce rozpoczną się o godz. 8:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Koszyce.

Image and video hosting by TinyPicPorządek posiedzenia stałych Komisji Rady Gminy Koszyce:

1.Budżet Gminy Koszyce na rok 2018 - przedstawienie założeń projektu uchwały budżetowej na 2018 rok oraz jego zaopiniowanie

2.Rozpatrzenie i zaopiniowanie przedłożonych projektów uchwał

3. Sprawy różne, wolne wnioski-----------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy jednocześnie mieszkańców Gminy Koszyce, że każdy mieszkaniec gminy ma prawo uczestniczyć zarówno w pracach Komisji jak i Sesjach Rady Gminy Koszyce oraz zabierać głos, zgłaszać wnioski oraz interwencje podczas posiedzenia Komisji oraz Sesji Rady Gminy Koszyce , zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym oraz Statutem Gminy Koszyce, oraz wnioskować o wydanie protokołu z w/w posiedzeń.

Informujemy także Sołtysów, iż na takich samych zasadach jak podczas Sesji Rady Gminy,maja prawo uczestniczyć w Posiedzeniach Komisji Rady Gminy, także bez zaproszenia. Sołtysi zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, winni otrzymać także materiały w tym projekty uchwał procedowanych podczas posiedzeń Komisji.


W DOLANACH POWSTAŁO STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI
Dolany - NEWSY

7 października br. podczas zebrania założycielskiego powołano Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dolany, które następnie pomyślnie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.Głównym czynnikiem zrównoważonego rozwoju Dolan w Gminie Koszyce stają się jego mieszkańcy. To ich wspólne zaangażowanie zdecydowało w roku 2016 o sukcesie pełnego zagospodarowania Centrum Sportu i Rekreacji w trybie jedno rocznym. W roku 2017 w tym samym trybie wspólnego zaangażowania mieszkańcy Dolan wybudowali parking dla samochodów osobowych w Sołectwie.

Rosnąca aktywność i wspólna odpowiedzialność za przyszłość i rozwój Sołectwa skłoniła mieszkańców do powołania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dolany, którego głównymi celami będzie proponowanie, wspieranie i realizacja różnego rodzaju inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych służących integralnemu rozwojowi wsi Dolany przy jednoczesnym poszanowaniu jej tradycji.

Jako Stowarzyszenie opierając swą działalność na pracy społecznej swych członków chcemy współpracować z wszelkimi Instytucjami rządowymi oraz samorządowymi w działaniach przyczyniających się do szeroko pojętego rozwoju wsi Dolany oraz okolicy.

Powołując do życia Stowarzyszenie w roku 650 rocznicy nadania przez Króla Kazimierza Wielkiego Dolanom Praw Magdeburskich, przy jednocześnie wzrastającej aktywności społecznej mieszkańców za motto swej działalności można by przywołać słowa opisujące Króla Kazimierza Wielkiego, który zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną, tak i my jako członkowie Stowarzyszenia dążyć chcemy do uniwersalnego rozwoju naszej małej ojczyzny, najbliższego otoczenia.

W roku 2018 chcemy zorganizować uroczyste obchody 650 rocznicy nadania przez Króla Kazimierza Wielkiego Dolanom Praw Magdeburskich, zamierzamy także wydać monografię miejscowości oraz przy współpracy z Instytucjami Publicznymi ubiegać się o priorytetowe inwestycje w Sołectwie w tym budowę Świetlicy Wiejskiej.

W skład Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dolany powołani zostali młodzi mieszkańcy wsi :

- Karol Polak – Prezes Zarządu
- Anna Zając – Wice-prezes Zarządu
- Katarzyna Buczek – Skarbnik

W imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dolany
Prezes Zarządu – Karol Polak


BÓG - HONOR - OJCZYZNA ŹRÓDŁEM PATRIOTYZMU
LOKALNE CENTRUM PATRIOTYCZNE

W sobotę 11 listopada w całym kraju obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji także Sołectwo Dolany wraz z Lokalnym Centrum Patriotycznym przygotowało oficjalne obywatelskie uroczystości będące otwarciem jubileuszowego roku 100 – lecia Niepodległości.Oficjalne uroczystości 99 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 11:30 w Sierosławicach Mszą Świętą którą odprawił Ks. Zbigniew Janiczek w intencji Ojczyzny. W swym kazaniu ksiądz proboszcz skupił się na dzisiejszym znaczeniu słowa patriotyzm.

Po uroczystej Mszy Świętej uczestnicy uroczystości w tym poczty sztandarowe, dostojni goście, mieszkańcy oraz młodzież przemieścili się przed Kaplice NMP Królowej Polski gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości.
Tu w samo południe przed patriotycznym obeliskiem BÓG – HONOR – OJCZYZNA z datami z historii Polski przy dźwiękach werbli złożono wieńce, kwiaty i znicze lecz zanim to się stało odśpiewano hymn państwowy oraz minutą ciszy uhonorowano wszystkich tych którzy tego roku odeszli na wieczną wachtę w tym por. Alfreda Sambora ps. Sokół - który w mrocznych czasach Niemieckiej okupacji w wieku lat 16, by walczyć z okupantem wstąpił w szeregi Armii Krajowej. Po wojnie przejawiał aktywność społeczno – polityczną w ramach organizacji i działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „ Solidarność”, pełniąc zaś funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce kluczowo wpłynął na przyłączenie Gminy Koszyce do województwa małopolskiego. Jako kombatant i uczestnik „ Akcji Burza” podczas spotkań z młodzieżą szkolną udzielał prelekcji na temat działalności Rzeczypospolitej Partyzanckiej na naszym terenie. 1 marca 2016 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę - Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości.

Prowadzący Obywatelską uroczystość – Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego Tadeusz Polak w swym okolicznościowym wystąpieniu przypomniał zgromadzonym genezę odzyskania Niepodległości wskazując, że i dziś zwłaszcza od polityków i funkcjonariuszy publicznych różnych szczebli oczekuje się spełnienia wysokich standardów: uczciwości, kompetencji i lojalności wobec polskiej wspólnoty narodowej.
Gromadząc się w tym miejscu 11 listopada w intencji Niepodległej Ojczyzny i jej pomyślności kosztem opuszczenia ciepłej kanapy z naruszeniem swojego tak zwanego „ świętego spokoju” wykazujemy także i my odważną, aktywną troskę o Rzeczypospolitą - mówił Tadeusz Polak, dziękując wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej prof. Włodzimierz Bernacki wskazał natomiast na szczególny charakter tego miejsca budującego wspólnotę min. poprzez tradycję corocznych obywatelskich uroczystości 11 listopada w tym miejscu, odnosząc się do przeszłości opisując panującą sytuacje podczas zaborów po tej stronie Wisły w Zaborze Rosyjskim a Zaborem Austriackim po drugiej stronie Wisły.

Uczestniczący w uroczystości w imieniu Posła Na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Norberta Kaczmarczyka – Jacenty Miłek odczytał okolicznościowy list w imieniu Posła Norberta Kaczmarczyka skierowany do uczestników tej obywatelskiej uroczystości w Dolanach.

Historyk i regionalista - Henryk Pomykalski w swym obszernym wystąpieniu skupił się natomiast na znaczeniu w odzyskaniu Niepodległości naszej najbliższej okolicy.

Występujący w imieniu Samorządu Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Jan Polak stwierdził natomiast, że dzisiejszy patriotyzm to także rzeczywista aktywność społeczna wszystkich mieszkańców podając jako przykład wybudowany w tym roku przez mieszkańców Dolan parking. Podziękował także prof. Włodzimierzowi Bernackiemu za zaangażowanie przy budowie chodników w Śmiłowicach i Hebdowie jednocześnie licząc że na 100 – lecie Niepodległości chodnik przy krajówce dobiegnie tu do Kaplicy w Dolanach.

Planując uczczenie w przyszłym roku setnej rocznicy Niepodległości Przewodniczący Lokalnego Centrum Patriotycznego - Tadeusz Polak, serdecznie zaprosił wszystkich w imieniu Samorządu Dolan, Lokalnego Centrum Patriotycznego oraz powołanego kilka dni temu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dolany na Obywatelskie uroczystości setnej rocznicy odzyskania Niepodległości - by w tym miejscu mającym szczególny charakter łączącego wspólnoty gminne, parafialne, dekanalne, w przeszłości również wojewódzkie na Królewskim Szlaku Jagiellońskim nad Wisłą, królową polskich rzek rozdzielającą zaborców Najjaśniejszej Rzeczypospolitej złożyć uroczyście symboliczny hołd tym którzy wywalczyli Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prosić o Jej pomyślną teraźniejszość i przyszłość.

Obywatelskie obchody 99 rocznicy odzyskania Niepodległości w Dolanach zakończył koncert pieśni patriotycznych wśród których nie mogło zabraknąć takich pieśni jak : "Legiony Polskie", "Hej Wodzu Miły" czy "Rota".

Patronat honorowy nad Obywatelskimi uroczystościami 99 rocznicy odzyskania Niepodległości w Dolanach udzielili prof. Włodzimierz Bernacki – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Polskiej Delegacji Parlamentarnej w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, Ks. Wiesław Baran - Proboszcz Parafii Książnice Wielkie oraz Ks. Zbigniew Janiczek – Proboszcz Parafii Sierosławice.

Tegoroczne Obywatelskie świętowanie w Lokalnym Centrum Patriotycznym otwiera jubileuszowy rok 100 – lecia Niepodległości.

ZDJĘCIA


IV RATA PODATKU I ZA WYWÓZ ŚMIECI
Dolany - NEWSY

OBYWATELSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DOLANACH
LOKALNE CENTRUM PATRIOTYCZNE

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE ZAŁOŻYCIELSKIE STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI DOLANY
Dolany - NEWSY

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH POPIERA APEL MIESZKAŃCÓW DOLAN
Dolany - NEWSY

"Traktując bezpieczeństwo użytkowników dróg publicznych w Małopolsce jako sprawę priorytetową w działaniach zarówno tut. Zarządu jak i władz Województwa Małopolskiego, chcielibyśmy wyrazić poparcie dla mieszkańców Dolan w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa i komfortu komunikacyjnego na własnym terenie. W naszym odczuciu, spełnianie potrzeb lokalnej społeczności winno być priorytetem gminnych władz samorządowych" - czytamy w piśmie Zarządu Dróg Wojewódzkich skierowanym do Sołtysa Dolan w związku z Apelem w sprawie przebudowy w 2017 roku drogi gminnej K 160072 Dolany - Błonia.

Poniżej zamieszczamy skan pismaSIERPNIOWE OBRADY STAŁYCH KOMISJI RADY GMINY KOSZYCE
Z URZĘDUInformujemy mieszkańców Gminy Koszyce, iż w dniach 29 sierpnia 2017 r. (tj. wtorek) oraz 30 sierpnia 2017 r. (tj. środa ) odbędą się połączone posiedzenia Komisji Rady Gminy Koszyce.

Image and video hosting by TinyPic


* 29 sierpnia 2017 roku. o godz. 8.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów i Gospodarki oraz Komisji Rewizyjnej

* 30 marca 2017 roku o godz.8:00 obradować będzie Komisja Ochrony Środowiska oraz Komisja Porządku i Spraw Socjalnych.

Posiedzenia komisji odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Koszyce (pokój Nr 21. II piętro)


Porządek posiedzenia:

1. Przedstawienie i zaopiniowanie projektów uchwał Rady Gminy Koszyce

2. Sprawy różne, wolne wnioski

-----------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy jednocześnie mieszkańców Gminy Koszyce, że każdy mieszkaniec gminy ma prawo uczestniczyć zarówno w pracach Komisji jak i Sesjach Rady Gminy Koszyce oraz zabierać głos, zgłaszać wnioski oraz interwencje podczas posiedzenia Komisji oraz Sesji Rady Gminy Koszyce , zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym oraz Statutem Gminy Koszyce, oraz wnioskować o wydanie protokołu z w/w posiedzeń.

Informujemy także Sołtysów, iż na takich samych zasadach jak podczas Sesji Rady Gminy,maja prawo uczestniczyć w Posiedzeniach Komisji Rady Gminy, także bez zaproszenia. Sołtysi zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, winni otrzymać także materiały w tym projekty uchwał procedowanych podczas posiedzeń Komisji.IMGW - UWAGA NA SILNE BURZE Z GRADEM ORAZ SILNYM WIATREM 19 SIERPNIA
OSTRZEŻENIA METEREOLOGICZNE

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega mieszkańców Małopolski, , iż w dniu 19 Sierpnia 2017 roku od godziny 13:00 do godziny 18:00 , prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

Image and video hosting by TinyPic


Prawdopodobieństrwo wystapienia - powyżej 80 %

Ostrzeżenie wystawił - Dyżurny Synoptyk Piotr Wałach
APEL MIESZKAŃCÓW GMINY KOSZYCE DO WÓJTA W SPRAWIE BEZZWŁOCZNEJ PRZEBUDOWY DROGI GMINNEJ
WAŻNE

"My, Mieszkańcy Gminy Koszyce tworzący wspólnotę Gminy Koszyce apelujemy według załączonej listy podpisów do Zarządcy Dróg Gminnych – Wójta Gminy Koszyce Stanisława Rybaka o bezzwłoczne przystąpienie do przebudowy drogi gminnej Nr 160072 Dolany – Błonia zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną inwestycji celu publicznego" - apelują bo to już ponad 25 lat jak wnioskują i upominają się w tutejszym urzędzie gminy o przebudowę drogi gminnej łączącej drogę krajową z drogą gminną asfaltową w miejscowości Jaksice - Parcela Górna.Użytkownicy drogi, Samorząd Sołectwa Dolany, Sołectwo Jaksice, indywidualnie mieszkańcy Dolan i Jaksic przez ponad 25 lat wnioskują do Zarządcy tej drogi – Wójta Gminy Koszyce Stanisława Rybaka o gruntowną przebudowę drogi gminnej Dolany – Błonia. Dotychczas wnioskowanie jest bezskuteczne pomimo nawet wprowadzenia inwestycji tej do gminnego planu budżetowego w latach 2014 oraz 2016 – Zarządca Dróg Gminnych, Wójt Gminy Koszyce nie zrealizował tej ważnej dla społeczności lokalnej inwestycji poprawiającej warunki życia mieszkańców.

W chwili obecnej nie pozostaje nic innego jak APEL do Zarządcy Drogi - Wójta Gminy o bezzwłoczne zlecenie realizacji inwestycji przebudowy tej drogi gminnej jednocześnie informując Radę Gminy Koszyce, Wojewodę Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starostę Proszowickiego oraz Media.


poniżej zamieszczamy skan apelu pod którym podpisało się 56 mieszkańców Gminy Koszyce

kliknij czytaj więcej --->

SOBOTNIA AKCJA SPOŁECZNA MIESZKAŃCÓW DOLAN
Dolany - NEWSY

Blisko ukończenia jest budowa parkingu w Dolanach. W sobotę 29.07.2017 dzieki zaangażowaniu mieszkańców Sołectwa kontynuowaliśmy układanie kostki brukowej typu behaton.

Image and video hosting by TinyPicW sobotniej Akcji Społecznej przy zagospodarowaniu działki 41 udział wzięli : Tadeusz Polak, Bogdan Karlik, Łukasz Zając, Sławomir Kłoda, Piotr Piórek, Zbigniew Gliński, Mieczysław Filipowicz, Karol Polak, Mirosław Piórek, Kazimierz Zarzycki.

Dziękujemy za każdy aktywny udział w dziele rozwoju naszej miejscowości.

Sołtys Tadeusz Polak zaprasza mieszkańców w najbliższą sobotę 05.08.2017 roku mieszkańców do udziału w pracach kończących budowę parkingu bedacych pierwszym etapem zagospodarowania działki Nr 41.

Szczegóły u Sołtysa.

ZDJĘCIA

Strona 5 z 63 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
PATRONATY MEDIALNE - Internetowy Serwis Miejscowości Dolany
Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
GORĄCA LINIA

Image and video hosting by TinyPic

PORADNIK OBYWATELSKI
MASZ PRAWO UDZIAŁU W SESJACH ORAZ KOMISJACH RADY GMINY

Image and video hosting by TinyPic
(fot.koszyce.gmina.pl)

Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności
prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje
rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do
dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych,
w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. WIĘCEJ

Image and video hosting by TinyPic

DRUKUJ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
OPINIE


JESTEŚMY OBYWATELAMI, NIE UŻYTKOWĄ TRZODĄ

Image and video hosting by TinyPic
Zbliża się 16 listopada –
dzień wyborów samorządowych poprzedzony kampanią
kuszenia,licytowania dobrodziejstw i przychylania nam nieba.
Znaczna część wyborców przez ostatnie lata doświadczyła
poczucia,iż statystuje w upokarzającymwidowisku,
co zwłaszcza wśród >młodych wyborców wywołuje
już odruch buntu. WIĘCEJ
--------------------------------------------------

FASADOWA SAMORZĄDNOŚĆ DO MUZEUM !!!

ILE ZARABIA KOSZYCKA WŁADZA ? - JAWNE KARTY PŁAC

BLASKI I CIENIE SAMORZĄDU GMINY KOSZYCE

ROZSTRZYGNIE SĄD !!!

WSTRĘT I LĘK ???

WIERNOŚĆ ZASADOM - ZA DUŻY TRUD ???

JAKI STATUT TAKI USTRÓJ

KRĘCI BUDŻET PO STAREMU

DEMOKRACJA INACZEJ ! ???

ZNALEZIONE W SIECI
PROSZOWICE....Tadeusz Kościuszko a Ziemia Proszowska

Bp Gurda: „Solidarność” była nośnikiem wartości

FINANSE - Rolnicy narzekają na podatki, ale płacą

KOSZYCE... Sukces gimnazjalistki

DOPŁATY TYLKO DO NAJLEPSZEGO TYTONIU

Proszowice... OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO

KOSZYCE ... Przestarzały zapis będzie usunięty

wspomnienie... Z KSIĄŻNIC WIELKICH DO WATYKANU

BUDŻET ZOSTAŁ PRZYJĘTY BEZ DYSKUSJI

Gościem „PS” był Zdzisław Barszewicz z tygodnika „ECHO”. Tematem rozmowy było ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

10 Października....konferencja powyborcza Prof. Włodzimierza Bernackiego w Bochni

dolany.hpu.pl W SIECI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Gminy Powiatu Proszowickiego
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
INTERNETOWY SERWIS MIEJSCOWOŚCI DOLANY


KOPIOWANIE ORAZ WYDRUK TREŚCI BEZ ZGODY ADMINISTRATORA ZABRONIONY !!!


PRZYJACIELE INTERNETOWEGO SERWISU MIEJSCOWOŚCI DOLANY

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie